Krynica Express

Jedna z największych atrakcji Krynicy Morskiej – kolejka Krynica Express. Ciuchcie przewożą turystów na dwóch trasach. Trasa Brązowa przebiega od ul. Świerczewskiego w okolice Hotelu Continental (ul. Przyjaźni). Trasa Niebieska, biegnie od ul. Świerczewskiego do portu rybackiego nad morzem. Kolorowe ciuchcie szczególnie upodobały sobie dzieci, które świetnie bawią się podróżując przez miasto. Z okien kolejki podziwiać można m.in. Pomnik Pierwszych Osadników przybyłych do Krynicy Morskiej po Zakończeniu II Wojny Światowej, port rybacki, gdzie z samego rana można kupić świeżą rybę prosto z kutra, czy dostać się w okolice latarni morskiej.

Żuławska Kolejka Wąskotorowa

Żuławska Kolejka Wąskotorowa oferuje wycieczkę jedną z najstarszych i najpiękniejszych kolei wąskotorowych w Polsce. Trasa wiedzie przez słynną z plaż Stegnę do Mikoszewa na prawym brzegu Wisły lub w stronę Krynicy Morskiej – do Sztutowa. Tutaj można zwiedzić muzeum pamięci obozu koncentracyjnego Stutthof (tel. 55 247 83 53, www.stutthof.pl). Przejazd trwa do 40 minut w jedną stronę i ma w sobie niepowtarzalny urok podróży pociągiem – miniaturką.

Krynicki Park Linowy

Krynicki Park Linowy to 8 tras: bąbel, maluch, niskiej, średniej – zielonej, średniej – niebieskiej, wysokiej, extreme oraz zjazdowej, a także dodatkowej atrakcji – BIG SWING (skok wahadłowy). Dla każdego coś fajnego.

Minigolf

Minigolf to ciekawa gra, która zapewni rozrywkę dla całej rodziny. Przy Minigolfie wspólnie spędzicie przyjemne chwile na świeżym powietrzu. Gra w minigolfa nie wymaga pośpiechu, ponieważ nie liczy się czas tylko liczba wykonanych przez zawodników uderzeń. Tor do MINIGOLFA w Krynicy Morskiej posiada certyfikat stwierdzający, że obiekt spełnia wszystkie warunki Światowej Federacji Minigolfa (prawdopodobnie jest to jedyny obiektu tego typu w Polsce).

Centrum Rekreacyjno Sportowe

Przy ul. Rybackiej w Krynicy Morskiej powstało nowoczesne Centrum Rekreacyjno Sportowe. Obiekt zajmuje powierzchnię 22 000 m2 i jest największym tego typu obiektem na Mierzei Wiślanej. Obiekt jest ogólnie dostępny, a w jego skład wchodzą boiska do piłki nożnej, ręcznej, siatkówki i koszykówki, korty do tenisa ziemnego, tor rowerowy, urządzenia do Street Workout, plac zabaw dla dzieci oraz siłownia plenerowa.

Bajkolandia

kraina zabaw dla dzieci. Jest to największy na Mierzei plac zabaw dla dzieci.

Frombork

Niewielkie miasteczko usytuowane po przeciwnej stronie Zalewu Wiślanego, oddalone od Krynicy Morskiej w linii prostej o 7,5 km. Od końca XIII wieku był siedzibą kapituły warmińskiej. Znajduje się tu piękna katedra z muzeum Mikołaja Kopernika, planetarium, dzwonnica z której rozpościera się wspaniały widok na Zalew Wiślany. W sezonie co niedzielę w Katedrze Fromborskiej odbywa się koncert organowy.

Rejsy po Zalewie Wiślanym

WIELKA PRZYGODA dla zuchwałych – czyli niesamowite przejażdżki z Krynicy Morskiej na Zalewie Wiślanym!. Jeśli nie boisz się wyzwań, żyjesz wolnością, chcesz przeżyć fantastyczną przygodę i co najważniejsze kochasz wodę – ta atrakcja jest właśnie dla Ciebie! Przystań pasażerska mieści się w samym sercu Krynicy Morskiej, przy uroczym molo. Stąd można wybrać się na wspaniałą Rodzinną przygodę, zaskarbić sobie niesamowite wspomnienia albo podziwiać Zachód Słońca.

Góra Pirata

Urocze miejsce położone w połowie drogi pomiędzy Krynica Morską, a Piaskami. Legenda głosi, że dawno temu, gdy jeszcze Mierzeja Wiślana nie była jednolitym lądem, a na jej miejscu znajdowały się liczne wyspy, na wodach Bałtyku grasowała załoga Starego Pirata. Zamieszkali oni na wyspach, skąd łatwo było im wypływać w morze. Szczególnie upodobali sobie jedną wyspę, gdzie na szczycie niewielkiego wzgórza wybudowali wysoką wieżę. Stąd Stary Pirat mógł bacznie obserwować, co dzieje się na Bałtyku z każdej strony wyspy. Właśnie pod wieżą, zakopał swoje najdroższe skarby, by nikt ich nie przejął. Piraci już dawno zniknęli z wód Morza Bałtyckiego, jednak legenda została. Miejsce, gdzie dawniej znajdowała się wyspa i wzgórze, teraz stanowi jedno z najwyższych wzniesień na Mierzei(ponad 40 m.n.p.m.). Znów stoi tu wieża, z której można podziwiać z jednej strony wody Morza Bałtyckiego, z drugiej Zalewu Wiślanego. Teraz każdy może stanąć na tym miejscu i poczuć się jak Stary Pirat obserwując, co dzieje się na wodzie. Co prawda wspinaczka na Górę Pirata to nie lada wysiłek, jednak widok z góry – bezcenny!

Wielbłądzi Garb

Wielbłądzi Garb z platformą widokową – wzniesienie (49 m n.p.m.), z którego można podziwiać linię morza i zalew wiślany. Jest to miejsce niezwykłe, z którego można obserwować niszczycielskie siły Zalewu Wiślanego. Skarpa z roku na rok jest podmywana i obsuwa się zabierając kawałek lądu. Warto tu zajrzeć z jeszcze jednego powodu – można tu spotkać różne gatunki ptaków, w tym również kormorany i żurawie

Lunapark Krynica Morska

Wesołe miasteczko mieści się w samym sercu Krynicy Morskiej obok molo i przystani pasażerskiej. Pobyt w Lunaparku to wspaniała przygoda dla całej rodziny. Atrakcje, które można ty znaleźć to m.in.: karuzele, dmuchańce, samochodziki, pajączki bungee, automaty do gry i wiele innych.

Ścieżki rowerowe

Idealne dla miłośników aktywnego wypoczynku. Poszukiwanie słońca na jednośladzie jest szczególnie przyjemne, a wkrótce możliwy będzie przejazd ścieżką rowerową od Mikoszewa przez Krynicę Morską aż do granicy z Obwoedem Kaliningradzkim w miejscowości Piaski. Trwają prace na odcinku od Przebrna do Krynicy Morskiej. Trasa ma być gotowa przed sezonem letnim 2019.

Pasieka u Strusi

Oferuje oprowadzanie grup, nauka o życiu strusi i pszczół, miód z własnej pasieki Jantar. Pasieka u Strusi ul. Gdańska 31 82 - 107 Jantar

Mini ZOO

Około 30 km od Krynicy Morskiej – w Jantarze – znajduje się nie lada atrakcja dla wszystkich milusińskich. Mini Zoo to świetna alternatywa dla wszystkich, którym leżenie na plaży się znudziło i chcieliby urozmaicić wakacje.

Muzeum Krynicy Morskiej

Pomysłodawcami oraz twórcami muzeum Krynicy Morskiej byli właściciele Pensjonatu Polonia – Monika i Stanisław Choma. W muzeum znajdziecie wiele starych fotografii dokumentujących życie miasta z okresu jego świetności.

Muzeum Stutthof

Dla wszystkich zainteresowanych historią Polski niecałe 20 kilometrów od Krynicy Morskiej w Sztutowie w 1962 roku otworzyło podwoje Muzeum Stutthof. Znajdują się tam pozostałości po zbudowanym w 1939 roku obozie koncentracyjnym.

Latarnia morska

Z wysokiej na 26,5 m, latarni rozpościera się przepiękny widok na Mierzeję Wiślaną. Pierwsza latarnia w Krynicy Morskiej została wybudowana i uruchomiona w 1895 roku. W 1945 roku została ona wysadzona przez wycofujących się niemieckich żołnierzy została odbudowana w 1951 roku. Wokół latarni znajdują się ławki, na których można odpocząć po trudach wdrapywania się na jej szczyt. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania.

Rezerwat Buki na Mierzei Wiślanej

Na powierzchni około 7 ha znajdują się drzewa mające nawet 200 lat. Szczególnie urodziwie rezerwat wygląda wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia. Między Sztutowem a Kątami Rybackimi rozciąga się Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej, utworzony w 1957 roku. Jego obszar zajmuje ponad 10 hektarów wód i lasu. Zajmuje część Parku Krajobrazowego Mierzeja

Akwarium Gdynia

W miejscu, gdzie miasto spotyka się z morzem, kryje się ponad 130 ton wody, w których żyje prawie 2 tys. zwierząt wodnych i wodno-lądowych. Poznać można tu mieszkańców barwnej rafy koralowej, otwartych wód oceanu, wiecznie zielonej dżungli amazońskiej oraz Morza Bałtyckiego. Dzięki tak dużemu zróżnicowaniu okazów, podczas wizyty w Akwarium poznać można zarówno najcięższe węże świata – anakondy, najinteligentniejszego bezkręgowca Ziemi – ośmiornicę olbrzymią oraz dotknąć (!) ryb z naszego morza.
Call Now Button